Motorsport

“Vandoorne možná nahradí Buttona,” míní Dennis

McLaren je tým, který je známý především díky tomu, jak pracuje s mladými piloty. Letos posadil do kokpitu F1 Kevina Magnussena, jež se ukazuje být dobrou volbou. Na sezonu 2015 hodlá nahradit Buttona Vandoornem.

vandoorne

Ač se to prozatím zdá, jako holý nesmysl, opravdu to Ron Dennis myslí vážně. A dokázal nám to vlastně i minulý rok, kdy tak trochu nečekaně tým angažoval Sergia Péreze. Horkokrevný Mexičan u týmu vydžel jen do konce sezóny odkud zamířil do Force Indie, kde se mu prozatím daří skvěle. Jeho místo zaujmul mladý Dán, který má závodění v krvi. Kevin Magnussen jde ve stopách svého otce Jana, ale za pouhé 3 závody jej stačil předčit, když hned v úvodní Velké ceně vystoupil po penalizaci Ricciarda na druhé místo. Ron Dennis po závodě prohlásil:

„On má všechny ingredience potřebné k tomu, aby šel ve stopách Jensona a jednou i vyhrál titul,” pochvaloval si svůj objev.“

“Rozhodli jsme se pro něho, protože jsme chtěli zjistit, jak na tom je a ukázalo se, že svou práci umí odvést skvěle a to i při zpětné vazbě s mechaniky,” doplnil šéf tým McLaren.

A jak to tak vypadá, chystá Dennis zřejmě další překvapení. Mistra světa Jensona Buttona možná nahradí další zelenáč Stoffel Vandoorne. O tom si zase myslí, že by ke konci sezony mohl patřit k hodně horkému zboží, a proto by jej rád uvítal ve svém týmu. O rok starší Belgičan jezdí pro „juniorku McLarenu“ (tedy v GP2) a v Bahrajnu si připsal nejvíce bodů ze všech. Dalším důvodem je, po letošní sezoně končící smlouva Buttona. Dennis proto přiznal, že v roce 2015 možná uvidíme jezdecké složení Vandoorne-Magnussen.

“Možné je všechno, ale Jenson jezdí velmi dobře, proto není důvod se jej jen tak zbavovat. Navíc on je typ, který přípravě dává absolutně vše, nicméně do konce sezony je ještě daleko,” ukončil Dennis.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...