Motorsport

Budoucnost Sergeje Sirotkina je na pochybách kvůli sponzorům z Ruska

Tak, jak se rychle Sauber zachránil před krachem, tak stejně rychle může přijít o vše. Ruská banka je sponzorem Sergeje Sirotkina, té se ale dotýká postih USA proti chování Ruska na Ukrajině.

SERGEI SIROTKIN

Až tak úzce souvisí sport s politikou. V době, kdy se točí hlavně kolem peněz, mají tyto dvě odvětví k sobě velice blízko. Na konci minulé sezóny podepsal Sauber prakticky záchraný balíček s Borisem Rotenbergem, respektive bankou SMP, která je hlavním sponzorem sedačky 18letého Rusa. Jak již bylo řečeno výše, banka je ve vlastnictví Borise Rotenberga. Nic špatného by na tom nebylo, pokud by ale neměl údajně blízký vztah s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Ruská tisková agentura Ria Novosti nyní hlásí, že Rotenberg ohrožuje ruskou budoucnost v F1, ale dotýká se to dalších desítek ruských sportovců. To proto, že Rotenberg, „přítel Putina z dětství“ se pohybuje v Putinově „vnitřním kruhu“, tudíž je na seznamu těch, kterých se týkají postihy amerických a evropských sankcí proti chování Ruska v krizi na Ukrajině. A že je situace opravdu vážná, přiznala sama SMP Racing, motoristické rameno banky. SMP uvedla, že její evropské bankovní účty byly zmrazeny, což ale popisuje jako „politické vydírání“.

„Žádáme Evropu a USA, aby naslouchaly hlasu rozumu tak, že odstraní limit pro účast ruských atletů na mezinárodních soutěžích,“ dodala SMP.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...