Novinky

Faceliftovaný VW Touareg se představí v Pekingu

Volkswagen si pro autosalon v Pekingu přichystal modernizovanou verzi Touaregu. Facelift přináší mírně zmodernizovanou příď a záď. Motor TDI V6 nyní plní emisní normu EURO 6 a dostal několik funkcí ke snížení spotřeby paliva.

Auto China 2014

Volkswagen představuje nyní na autosalonu Auto China v Pekingu ve světové premiéře modernizovanou verzi Touaregu. Model pro rok 2014 je vizuálně identifikovatelný podle nově navržené přední a zadní partie, nových barev a kol.

Z technického hlediska jsou nyní všechny verze V6 TDI vybaveny multikolizní brzdou (zabraňuje při nehodě vzniku sekundárních kolizí), bi-xenonovými světlomety a funkcí setrvačné jízdy (volnoběh). Během setrvačné jízdy je motor odpojen od osmistupňové samočinné převodovky, aby vůz využil svou kinetickou energii pro další snížení spotřeby paliva při jízdě ze svahu nebo ve fázích bez nutnosti akcelerovat. V každodenním provozu snižuje spotřebu paliva rovněž zdokonalená aerodynamika a nové pneumatiky s optimalizovaným valivým odporem. Motory V6 TDI pro Touareg byly upraveny podle požadavků emisní normy EU6, která začne v Evropě platit od roku 2015.

Optimalizace se dočkal sériově dodávaný podvozek s ocelovými pružinami. Na přání je pro Touareg opět k dispozici vzduchové odpružení, s nímž lze, například pro jízdu v terénu, zvýšit světlou výšku až na 300 mm. Naproti tomu ve vyšších rychlostech (od 140 km/h) se karoserie díky vzduchovému odpružení automaticky snižuje. Zdokonalen byl adaptivní tempomat ACC se systémem Front Assist včetně funkce nouzového brzdění City (nyní s funkcí pro automatické popojíždění v dopravní koloně).

db2014au00358_small

Od podzimu bude Touareg, ve spojení s rádiem a navigačním systémem RNS 850 a přípravou pro mobilní telefon, nabízen v Evropě s „mobilními internetovými službami“. V první fázi budou k dispozici funkce vyhledávání bodů zájmu prostřednic-tvím portálu Google, zobrazování map prostřednictvím mapo-vých služeb „Google Earth™“, funkce „Google Street View™“ a „online dopravní informace.

Nejnovější verze Touaregu přijde na trh v průběhu nadcházejícího léta se vznětovými motory TDI, zážehovými jednotkami FSI a TSI, i jako hybridní model (TSI plus elektromotor).

Koncem léta uvede Volkswagen nový model Touareg opět s mimořádně sportovními pakety R-Line (exteriérový a interiérový). Vnější design terénního vozu zušlechtí exteriérový paket R-Line, který zahrnuje mimo jiné 19“ kola z lehké slitiny (typ „Salvador“; na přání další 19“, 20“ a 21“ kola), nárazníky v designu R-Line (vpředu ve stylu verzí Touareg V8), leskle černé mřížky otvorů pro přívod vzduchu s doplňkovými chromovaný-mi lištami, rozšíření prahů, leskle černý difuzor vzadu (rovněž s doplňkovými chromovanými lištami), chromované koncovky výfuku verzí Touareg V8 a markantní sportovní zadní spoiler.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...