Novinky

Ford si připomíná padesátileté výročí modelu Mustang

Již od roku 1964 brázdí silnice automobil s koněm ve znaku. Ford proto dnes odhalil jeho jubilejní edici, ve které bude vyrobeno pouze 1964 kusů. Zákazníci nebudou mít tolik volné ruce.

Ford Mustang limited_1

Pouze 1964 vozů bude postaveno ve speciální výroční edici se zvláštním výkonnostním balíčkem. Zákazníci budou mít možnost zvolit si buď barvu Wimbledon (bílá na obrázku) nebo Kona (Modrá jako vedlejší odstín). Zákazník pak bude mít na výběr už jen mezi manuální nebo automatickou převodovkou o šesti stupních.

Automatická převodovka ponese označení Ford Mustang 50Year Limited Edition a bude vybavena diferenciálem s omezenou svorností. Jedinečný bude také agregát, který celou soustavu bude pohánět. Vyvoleným se stane nepřeplňovaná pětilitrová V8 s více než 420 koňmi (313 kW) a 528 Nm točivého momentu. Toto vše bude přenášeno na kola, která budou z lehkých slitin o velikosti 19 palců a obuté do vysoce výkonných letních pneumatik Pirelli P Zero. Klidnit tohoto plnokrevníka pak bude brzdový systém od Brembo.

Omezení ale přichází i v interiéru, kde budou k mání kůží potažená sedadla pouze ve dvoubarevném provedení s prky kašmíru. Ten bude z největší části tvořit i prošívaný volant. Chybět samozřejmě nemohou akcenty navozující pocit výjimečnosti, tedy logo mustangu s padesátkou v erbu.

Ford Mustang 50 Year Limited Edition vyjde s modelovým označením 2015, ale již dnes debutuje na New York Auto Show. Jeho prodej ovšem začne již letos na podzim.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...