Motorsport

Ferrari již odepsalo letošní boje o titul

Příliš brzy skládá zbraně Ferrari v boji o titul ve Formuli 1. Prozatimní nadvláda Mercedesu dohnala tým k rozhodnutí ukončit veškeré snahy předehnat stříbrné šípy. Vstup do nové sezony označují jako jeden z nejhorších v historii.

ferrari

Po velmi špatném startu do nové sezony, respektive turbo V6 éry, je legendární italský tým hodně frustrovaný. Ferrari patří až páté místo v poháru konstruktérů a to až za soupeři s motory Mercedes a Renault, který na tom není zrovna nejlépe. Technický šéf Pat Fry tento týden přiznal, že snaha porazit dominantní Mercedes je v současné době nereálný cíl.

„Naší hlavní prioritou je přetvořit náš tým v druhý nejlepší tým na startovním roštu,“ řekl Fry.

Poté, co Ferrari nedokázalo ani jednou zíkat pódium v dosavadních 3 odjetých závodech, šéf týmu Stefano Domenicali se rozhodl opustit svůj post a vzít tak vinu na sebe. Prezident týmu Luca di Montezemolo se nyní přiznal, že hodiny Ferarri 2014 tikají pouze nadějí.

„Další čtyři nebo pět závodů bude rozhodující pro to, zda můžeme dohnat Mercedes a zachránit tak ještě tuto sezonu,“ cituje jej italský tisk.

Takto odevzdaný tým z Maranella nepamatujeme ani my ani Kimi Räikkönen. Ten si svůj návrat představoval zcela jinak a při přestupu ohlašoval, že s Ferrari už svou kariéru ukončí. Nicméně takhle rozložený tým nečekal a vytváří se tak cesty ke spekulacím. No, uvidíme.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...