Motorsport

Lotus v Číně konečně vyhlíží konec krize

Vypadá to vypadá, že tým Lotus začíná vyhrávat nad technikou a již v Číně by to podle Romaina Grosjeana mělo být vidět. I tak je ale opatrný a upozorňuje na růst ostatních týmů.

lotus

V hodně velkých problémech se ocitlo spousta týmů, ale žádného z nich se změny v pravidlech nedotkly tak, jako Lotusu. Tým z Enstone měl tragický úvod v Austrálii, kde nedojel ani jeden z jeho vozů. V dalších dvou závodech sice alespoň jeden Lotus dojel, nicméně prozatím z toho žádný bod nebyl. To by se ale mělo pomalu měnit již o tomto víkendu v Číně. Romain Grosjean a jeho tým doufá, že se konečně podařilo najít takové nastavení, které umožňuje v závodech nahlížet do první desítky.

Přispět by k tomu měli revidované pohonné jednotky od Renaultu, které už měly v Bahrajnu nasazeny Red Bull a Torro Rosso. Lotus ale nemohl použít tyto jednotky z jiných technických důvodů, zjistil italský Autosprint. Lotus ale nezahazuje ani tuto sezonu a rozhodně hodlá přicházet s dalšími úpravami. Ty by měl aplikovat již na zahájení evropské části sezony, tedy příští měsíc v Barceloně. Nicméně Romain Grosjean na to nahlíží i nadále velmi skromně.

„V F1 se nedějí žádné zázraky, všechno si musíte odpracovat. Nebudeme na stát na pole position, ale rozhodně budeme mít na to, abycho zajížděli konkureceschopnější časy,“ sdělil Francouz pro RMC Sport v Šanghaji. V přípravách na lepší zítřky pokračuje i úřadující mistrovský tým Red Bull. Tomu dorazily další „tajemné bedny“ s novými díly. Sebastian Vettel ale očekává, že vpředu se poveze stále Mercedes. A po čtyřech po sobě jdoucích světových titulech, není tempo Red Bullu jediným problémem. „Samozřejmě, že by bylo velkým překvapením, pokud bysme snížili ztrátu pod jednu sekundu na kolo. Je ale lepší stát nohama na zemi a říct, že je reálnější dostat se do první pětky,“ řekl mistr světa Vettel.

„Jsem šťastný za to, že Daniel Ricciardo přišel do týmu. Je hezké vidět, jak to tlačí na maximum, což dělá hodně světlý obrázek o našem týmu,“ dodal Vettel.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...