Novinky

PSA Peugeot Citroën uvažuje o návratu do Spojených států

Francouzský koncern PSA Peugeot Citroën hlásí comeback. Vrátit se chce na trh Spojených států především s modelovou řadou DS. Hlavním cílem ale je revitalizační program Race.

psa

PSA Peugeot Citroen opustil Spojené státy před téměř 25 lety, ale nové zprávy naznačují, že se pravděpodobně do Ameriky vrátí. A proč to?

Když se na totéž ptali novináři, generální ředitel PSA Peugeot Citroen Carlos Tavares sdělil, že společnost nejprve chce, nebo dokonce považuje za nutnost dokončit započatý program Race. Ten má jasně stanovené regule tak, aby se společnost vrátila k ziskovosti snížením výrobních nákladů, snížení počtu vyráběných nebo faceliftovaných modelů za rok a obraceli se na prémiovou třídu DS, kterou by koncern rád prosadil mezi „plnohodnotné členy“ prémiových značek. Nicméně Tavares nevyloučil možnost amerického návratu a jak řekl, jsou tyto cíle na prahu reality.

„Podívejte, další kroky k tomu abychom měli se vrátily na americký trh už podnikáme,“ sdělil Tavares.

I když jsou dveře otevřené k návratu PSA, dotáhnout program Race do úspěšného konce se jeví reálné v horizontu několika let. Samotný koncern očekává, že by se mu to mohlo podařit za tři nebo čtyři roky.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...