Novinky

Lamborghini pokořilo hranici 1 500 objednávek na model Huracan

Již dříve kolovala informace, že Lamborghini má více jak 700 objednávek na nástupce modelu Gallardo. Během autosalonu v Pekingu se vše potvrdilo a nyní má automobilka více jak 1 500 objednávek.

lamborghini-huracan_official

Po představení modelu Huracan se vědělo, že to nebude mít nástupce Gallarda vůbec jednoduché. Modelu Gallardo se prodalo více jak 14 000 kusů. Celkově tvořil tento model téměř polovinu všech prodaných vozů Lamborghini od roku 1963.

Nyní tu máme nástupce a vypadá to, že svou těžkou úlohu automobilka prozatím zvládla. Jeden a půl tisíce objednávek je slušné číslo a jistě není konečné. Právě Čína, kde se odehrával poslední autosalon je jedním z největších odběratelů vozů Lamborghini. Více vozů této značky si koupí pouze lidé v USA.

Huracan má pod kapotou motor V10 o obsahu 5,2 litru s výkonem 602 koní. Pouze 3,2 sekundy vám stačí, a jedete 100 km/h. Sílu přenáší na všechny čtyři kola sedmistupňová dvouspojková převodovka.

Zajímavostí je, že Huracan má zcela jiný podvozek než Aventador. Jedná se o hybridní podvozek z uhlíkových vláken, který váží o 10% méně, ale je o polovinu silnější. Stejný podvozek by měl být použitý i v nové generaci Audi R8.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...