Novinky

V Audi A1 a A3 budou nově tříválcové motory

Vedení automobilky Audi odtajnilo zprávu, že v modelech A1 a A3 budou nově pod kapotou k dostání tříválcové motory. Proč se přesně neví, ale s největší pravděpodobností se bude jednat o všude přítomný downsizing s ohledem na spotřebu a emise.

Audi A1

Včera jsme vám přinesli článek o automobilce Porsche, které po devatenácti letech bude pod kapotu Porsche Macan dodávat čtyřválcové motory. Dnes pro vás máme zprávu ohledně jiné značky z koncernu Volkswagen, konkrétně z Audi. Její dva modely, Audi A1 a A3, se budou nově dodávat pouze s tříválci.

Pod kapotou by se mělo jednat o dvě motorizace, které budou k dispozici. O litrový motor TSi a 1,4 litrový motor TDI, které je například v posledním modelu Polo od Volkswagenu. Výkon těchto motorizací by měl být vyšší jak devadesát koní, aby byla dodržena hierarchie automobilky Audi.

V dřívějších dobách bylo standardní mít pod kapotou šestiválec o velkém obsahu. Nyní již svou silnou pozici mají především čtyřválce. V posledních letech, kdy se všechny automobilky točí okolo slůvka downsizing hrají prim i tříválce.

 

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...