Novinky

AMG by mohlo nabídnout více modelů s čtyřválcovým motorem

Výkonný ředitel AMG poodhalil, proč společnost zvažuje nasazení většího počtu čtyřválcových motorů namísto tradičních V8. Jedním z důvodů je úspora nákladů, ale i vyšší daně v zemích, kde se auta daní podle velikosti motoru.

AMG

AMG, coby společnost zabývající se sportovními úpravami vozů Mercedes- Benz, prostřednictvím výkonného ředitele Tobiase Moerse odtajnila detaily ohledně nasazení úspornějších, ale přesto vysoce výkkoných čtyřválcových motorů. A na mysli má především přeplňovanou 2,0litrovou V4. Tato pohonná jednotka by pak mohla být připravena k nasazení do modelů jako 45 AMG, CLA 45 AMG a GLA 45 AMG. V rozhovoru pro What Car Moers řekl:

„ Je to asi něco, co bychom měli zvážit. Zatím jsme neudělali konečné rozhodnutí, ale podle mého, jakožto také inženýra, by to mohlo být zajímavé řešení. Navíc s vysoce výkonným čtyřválcovým benzínovým motorem by to pro nás mohlo mít i výhodu,“ sdělil Moers.

Výhodu Moers vidí v kompaktnějším rozložení na všech světových trzích, kde zejména na některých se automobily daní podle toho, jak velký motor mají. Ve výsledku to tak může znamenat nárůst zákazníků Mercedesu s označením AMG, což ale je i strategickým krokem, který už ale společnost nepřiznala.

I když zatím není nic oficiálně potvrzeno, spekulace naznačují, které že modely by se mohly stát těmi vyvolenými, které jsme uvedli výše. Namísto tradiční V8 se ale mluví i o nasazení 3,0litrové V6 twin turbo, který by mohl být osazen v C450 AMG sport. Nicméně výkonostní rozdíl mezi V4 a zmiňovanou V6 je minimální. 274 kW šestiválce konkuruje 265 kW přeplňovaného dvoulitru s válci čtyřmi.

Zároveň se při této příležitosti mluvilo o nasazení dieselových jednotek. To ale Moers bagatelizoval a raději se přiklonil k hybridním technologím, které by pro Mercedes s označením AMG mohly mít smysl.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...