Novinky

Škoda expanduje na čínský trh, pomoci ji mají tři nové modely

S velkým optimismem vstupuje Škoda Auto na čínský trh. Tedy ne že by vstupovala, Škoda Auto na tomto trhu své modely již prodává, ale v blízké budoucnosti se chce v číslech dostat o celých 50% nahoru. Celé to má nastartovat prodej tří nových modelů.

Škoda Yeti

Čínský trh je pro všechny automobilky nesmírně důležitý. Uvědomuje si to i Škoda Auto, která přichystala na tento trh další expanzi. V roce 2013 Škoda Auto prodala na tomto trhu 227 000 vozů, v roce 2018 by to mělo být již půl miliónu. Celkově by automobilka chtěla prodávat okolo 1,5 miliónů vozů, z čehož jasně plyne, že čínský trh by se na tomto čísle podílel třetinou.

Právě pekingský autosalon byl svědkem představení nové Škody Octavie, ke které se přidá Rapid Spaceback a Škoda Yeti. Pravě tyto tři modely by měly prodejní čísla táhnout vzhůru. Důležité pro automobilku je, že všechny tyto vozy jsou vyráběny v Číně, což vede ke značné úspoře.

Modely jsou i lehce upravené, aby tamní klientela byla spokojená. Například Škoda Yeti má delší rozvor o 60 mm.

Tím však celá expanze nekončí. Automobilka v roce 2013 otevřela továrnu v Ningbo, která má výrazně navýšit tamní produkci.  Při plné výrobní vytíženosti bude produkovat 300 000 kusů Škody Octavie a Škody Superb.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...