Novinky

Subaru BRZ STI nebude. Potvrzení přišlo z Austrálie, důvodem jsou malé finanční zdroje

Ticho po pěšině. Subaru v současné době neřeší plány do budoucna, které se týkají sportovněji vyhlížejících vozů. BRZ se tak bude muset obejí bez výkonové podpory.

Subaru BTZ

Australská divize Subaru oznámila, že příjmy společnosti nestojí na modelu BRZ nebo dokonce jiného výkonného vozu, a proto se rozhodla pokračovat s BRZ bez dalšího vývoje, kerý měla zajišťovat STI neboli Subaru Tecnica International.

Smutná zpráva pro ty, kteří čekali na přeplňované BRZ nebo alespoň na verzi STI. Ta kupéčku slibovala pohon zadní nápravy. A co je ještě horší je, že v současné době Subaru nevyvíjí další modely s vysokým výkonem, který by pohladil na duši každého příznivce rychlých aut. Po uvedení mdelu WRX STI tak už zbyde jen prázdnota. Když už mluvíme o WRX STI, objevily se také spekulace, že se již nebude vyrábět, ale to Subaru popírá s tím, že považuje za prioritu uspokojit americký trh.

I to je jedním z důvodů, proč se nedočkáme BRZ STI. WRX STI mělo namále vzhledem k nízkým finančním zdrojům Subaru, které se snaží zvýšit celosvětový objem prodejů a sama společnost ví, že na těchto modelech stavět nemůže. To potvrdil i jednatel Australského zastoupení Nick Senior. Nicméně někteří distributoři stále lobují za výkonnější verze obou automobilů, ale pro tuto chvíli modely STI nebudou na programu dne.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...