Motorsport

Vettel dostane nové auto pro zahájení evropské části sezóny

Základním úrazem, proč čtyřnásobný mistr světa není schopen konkurovat ani svému stájovému kolegovi, je samotné auto. Do Španělska mu proto tým nachystá úplně nové šasi, aby udržel krok.

Vettel

Sebastian Vettel, ostatně jako celý tým Red Bull, nevstoupil do nového ročníku příliš šťastně, proto hledá příčiny svých neúspěchů a s týmem se shodli na novém autě. Zároveň přišlo potvrzení, že jej dostane již při zahájení evropské části, tedy za dva týdny ve Španělsku. V Milton Keynes proto jeli od rána až do úmoru, aby se vše stihlo s předstihem a auto bylo připraveno a včas přepraveno do dějiště.

Nový by měl být zejména podvozek, se kterým měl Sebastian Vettel a jeho Suzie největší problémy. Vyvinout úplně nový proto nebylo vůbec na škodu, zvlášť když se jedná o čtyřnásobného šampiona. Jak už Dr. Helmut Marko řekl, vše bude připraveno na první závod na půdě Evropy v polovině května.

„V Barceloně bude mít Sebastian Vettel nový podvozek, protože někdy i malá vlasová prasklina může mít nemalé následky,“ vysvětli Helmut Marko.

Za nové komponenty si tým od Sebastiana Vettela slibuje lepší dojezdy závodů a větší přísun bodů.

„V roce 2012 měl Vettel rovněž nějaké problémy v úvodu sezony v porovnání s Markem Webberem, poté ale přišla výměna podvozku a všechno najednou bylo mnohem lepší. Když si navíc získal důvěru, byl téměř neporazitelný a vyhrál titul,“ dodal Marko.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...