Novinky

Toyota si buduje nové sídlo v Texasu, hotové bude do roku 2017

Japonský gigant jménem Toyota nadále roste. Svou novou fabriku staví v severoamerickém Texasu, kam hodlá přesunout střediska marketingu, výroby a prodeje. Hotové bude do roku 2017.

toyota

Budova, nebo spíše komplex, který pomalu roste v Plano v Texasu má být největším operačním střediskem Toyoty. Stěhovat se bude vše včetně zaměstnanců, kterých má být na 4 000. O tomto víkendu přišlo potvrzení, ve kterém se uvádí konec roku 2016 nebo začátek roku 2017. To jsou předběžná data, kdy by mělo nové sídlo přejít do provozu.

Prozatimním domovem Toyoty v Severní Americe byla po 60 let Kalifornie, odkud se rovněž bude přesunovat. Od tohoto kroku si společnost slibuje nebo spíše proklamuje lepší servis zákazníkům, z čehož vyplývá i dlouhodobý nárůst nových zájemců o tuto značku.

Na lepší servis poukazuje sloučením všech důležitých prvků pro spokojeného zákazníka. Ten v Texasu najde vše. Tedy od výroby zde půjde až po samotný prodej a na to všechno bude dohlížet vyspělý marketing. Menší pohyby zaměstnanců začnou již letos v létě, nicméně většina prozatím zůstane na dosavadních pracovištích. Společnost navíc hodlá postavit nebo spíše rozšířit své technické centrum, kde by i měla svým zaměstnancům poskytovat ubytování. Zatímco Kalifornie pocítí tíhu reorganizace, společnost dále oznámila, že svůj závazek posílat 10 000 000 dolarů místním neziskovým a komunitním organizacím bude i nadále plnit.

„S našimi hlavními severoamerickými pobočkami společně s řediteli společnosti budeme na jednom místě. Zlepší se tak zejména rychlost rozhodování, sdílení osvědčených postupů a lépe komunikovat se samotnou výrobou. Toto je nejvýznamnější změna, kterou jsme udělali pro naše operace v Severní Americe za posledních 50 let a jsme těšíme se na to, co přinese budoucnost,“ sdělil CEO pro Severní Ameriku Jim Lentz.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...