Novinky

MINI Cooper postoupil do fáze vývoje, z výroby vyjede v roce 2020

Mini Cooper přichází s další generací slavného MINI. V současné době je ve fázi vývoje, už teď ale vzbuzuje zájem spousty novinářů, kteří mají haldy otazníků. Spekuluje se o elektrifikaci.

Cooper

V žádném jiném autě, než v modelu MINI by neprděl elektromotor více. Na to si ale budeme muset počkat až do roku 2020 . Nezbývá ale než doufat, že se podaří posunout tuto technologii zase o pořádný kus dál a dojezd už nebude v rámci dvousetkilometrové vzdálenosti.

MINI právě v těchto dnech představilo, jak by mohl přebudovaný Cooper vypadat. Pokud se ale přesuneme alespoň myšlenkově do roku 2020, pak si celkem živě představíme to, že elektrifikace prostoupí napříč výrobci. Jak MINI naznačuje, Cooper 2020 bude mnohem vyspělejší než jeho předchůdci. Ovšem specifika jsou i prozatím nejasné i vzhledem k tomu, že momentálně vstupuje do fáze vývoje. Společnost dala najevo i párování s BMW, kde by chtěla využít zkušenosti bavorské značky s kompozitními materiály.

Zdroje také nezpochybnily variantu, že můžeme očekávat menší motory a také možná elektrickou verzi. Málo je známo o posledním modelu, ale firma již dříve nabídla MINI E a zdá se, že pracuje na MINI E Race Coupe.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...