Novinky

Dostane nakonec Lamborghini Urus turbomotor?

Automobilka Lamborghini pomaličku otáčí svá vyjádření z minulosti. V prvním SUV této značky měl být ještě donedávna atmosférický motor, ale nyní to vypadá, že se dočkáme prvního turbomotoru.

Lamborghini Urus

V modelech jako je Lamborghini Aventador a Huracán najdeme výhradně atmosférické motory. Do nedávné doby se čekalo, že stejný motor najdeme i v chystáném SUV modelu, v Lamborghini Urus. Opak však může být pravdou.

Není to tak dlouho co vedení automobilky říkalo, že v této dekádě se v jejich voze turbomotoru nedočkáme. Ale právě Urus bude velmi pravděpodobně první automobil s rozzuřeným býkem ve znaku, který dostane přeplňovaný motor.

Jde o to, že emisní limity jsou přísné a pro Lamborghini je jednoduší cesta použít přeplňovaný motor V8 oproti atmosférickým motorům V10 nebo V12. Jako velmi pravděpodobná cesta se jeví motor z Audi RS, která v některých svých vozech nabízí právě přeplňovaný osmiválec.

Lamborghini Urus má být nejsportovnějším SUV na trhu. Jeho podstatná čast bude vyrobena z hliníku a karbonu, takže váha by se neměla dostat na tak vysoké číslo.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...