Novinky

Bílá, pětidvéřová, benzínová a manuál. Taková auta má ráda Evropa

Ford vydal průzkům, jaká auta máme rádi, tedy my Evropané a z něhož vyplývá, jak moc jsme diversifikovaní. Výsledky jsou ale fascinující a je dobré si je představit.

ford

V mnoha oblastech je Evropa velmi rozdílná a proto se na toto téma zaměřili i u Fordu a připravili průzkum s názvem – Nákupní trendy Ford 2014. Každá země má své vlastní preference a pokud jde o auta, Ford sestavil seznam rozdílů mezi 22 evropskými zeměmi.

Studie odhaluje některé překvapivé skutečnosti. Například obyvatelé nejteplejších zemí Evropy, jako je Španělsko, Řecko a Itálie patří mezi národy, kde si kupují auta se střešním oknem nejméně, což je v opačném kontrastu s chladným Noskem, kde si pro svého Forda se střešním oknem přijde zhruba 15 procent potencionálních zákazníků. Těsně za nimi se umístili Francie (11 procent) a Německo (10 procent).

Pokud jde o barevné preference, bílá je momentální jedničkou na trhu a překonala tak loňského vítěze, jímž byla barva černá. Výsledky vychází z anylýzy více než 500 000 prodaných vozidel, u kterých měla bíla barva zastoupení 23%, následuje černá (20 procent) a šedá (17 procent). Jedna z těchto tří špičkových barev byla nejlepší volbou ve všech evropských zemích s výjimkou Irska, Polska a Rumunska, kde vítězila stříbrná barva, jež je se 14% čtvrtou nejoblíbenější barvou v Evropě.

Co se týče stavby karoserie, jednoznačně vítězí pětidveřový hatchback, kterého si koupila více jak polovina zákazníků Fordu. Přibližně 35 procent Evropanů dává přednost typu wagon a 15 procent se rozhodlo pro sedany. O to, jakým agregátem osadí své auto pak kralovaly benzínové jednotky, které vybralo 58 procent evropských zákazníků. 41 procent činí výsledek se zájmem o dieselová auta a méně než 1 procento připadá na vozy poháněné alternativními palivy. Například ale v Rusku dávají přednost benzínovým motorům, kde jej pořídilo až 97 procent. Na druhé straně figurují Turci s 64 procenty pro dieselové motory.

Nakonec, většina evropských zákazníků Ford si vybrala vůz s manuální převodovkou (85 procent). Největšího zastoupení se manuální převodovka dočkala v Nizozemí (96 procent). Naopak nejvíce populární je automat v Rusku (48 procent).


 

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...