Novinky

Prezidenti Miloš Zeman a Joachim Gauck navštívili Škodu Auto

Prezident České republiky Miloš Zeman a prezident Spolkové republiky Německo Joachim Gauck dnes navštívili společnost Škoda-auto. Při setkání s předsedou představenstva společnosti Prof. Dr. h.c. Winfriedem Vahlandem a předsedou podnikové rady Odborů KOVO MB Jaroslavem Povšíkem se mimo jiné hovořilo o úspěšné spolupráci české automobilky s koncernem Volkswagen.

Zeman a Gauck Skoda auto MB

Oba prezidenti také diskutovali také se studenty Škoda-auto Vysoké školy a žáky Středního odborného učiliště Škoda-auto a navštívili hlavní výrobní závod a Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi.

Spojení společnosti Škoda s koncernem Volkswagen je jedním z úspěšných příběhů automobilové historie a je symbolem těsného propojení Německa a České republiky. Koncern Volkswagen majetkově vstoupil do společnosti Škoda v dubnu 1991. Díky tomuto partnerství spolu s odborností a pracovním nasazením zaměstnanců společnosti Škoda se jedna z nejstarších automobilek světa dočkala opětovného vzestupu. V příštích letech chce Škoda bok po boku s mateřským koncernem dále růst a zvýšit své celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně.

„Značka Škoda se v posledních 23 letech v alianci s koncernem Volkswagen skvěle rozvíjela a jako mezinárodní-masový výrobce se etablovala na více než 100 trzích po celém světě,“ říká předseda představenstva společnosti Škoda-auto Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. „Razantní vzestup podniku vychází ze společného konání Čechů a Němců, založeného na důvěře a angažovanosti. Naše spojení je ukázkovým příkladem dobrého ekonomického a lidského soužití obou našich zemí. Těsná spolupráce nám dává potřebnou rozhodnost, s níž budeme i v příštích letech psát další kapitoly úspěšné historie značky Škoda,“ dodává Winfried Vahland.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...