Články

Život je jedna velká náhoda aneb rok utekl jako voda

Znáte to, občas se ocitnete na místě, kam by jste vy sami ani nešli a nakonec se váš život lehce pootočí. Něco podobného se stalo mě, ale to je na tom životě to krásné nebo ne? Minimálně je krásné mít jako svou hlavní náplň psát o těch všech krásných autech, být s nimi v kontaktu, fotit je a především testovat. Pamatujete si, jaký vůz si vás nejvíce získal?

Blog

Je to již více jak rok, co jsem spojil svůj čas s projektem automotonews, který mě zaujal svým potenciálem a především tím, že jde o projekt mladých lidí. Datum svého oficiálního nástupu si již nepamatuji, ale projekt byl ještě v plenkách. Pravda, že ty nejtěžší začátky, sepsaných tuny textů bez většího výsledku se mě až tolik netýkali. Ale o tom dneska psát nechci.

Po několika měsících práce se ke mě dostalo první auto na test. Celkově nevím ani v kolika autech jsem za ten rok seděl, ale vím, že jich nebylo málo. Některé jsem měl možnost osobně testovat v jiných se pouze svést, ale to vše je obrovská zkušenost. Mým prvním vozem na testování byl Citroen C3 Picasso, který stál na velmi povedených kolech. Od té doby to šlo dále, aut bylo více, stejně jako času stráveného psaním všech textů, natáčením videi, fotografování a podobně.

Dneska bych se chtěl hlavně věnovat vozům, které mě asi nejvíce zaujaly. Ihned mohu říct kandidáta číslo jedna. Tím je ještě starší generace Nissanu Qashqai. Testoval jsem ho v motorizaci 1,6 dCi a to auto mě nadchlo. Na nic si nehraje, dokáže jezdit za málo, motor má dostatečný výkon i pohon 4×4 se může občas hodit. Možná Qashqai nebyl úplně tím nejlepší vozem, ale rozhodně tím, který mi nejvíce sedl. Minimálně stejně, ne-li více, jsem byl nadšený z Opelu Insignia OPC. Tento vůz dává vrásky na čela všech majitelů BMW. Stádo 330 koní pod kapotou je znát, stejně tak jako výfukové ústrojí od firmy Remus, které je opravdu slyšet. To vše v kombinaci s manuální převodovkou a pohonem všech kol. Dalším zástupcem je rozhodně Renault Mégane R.S., který byl dlouhou dobou našim redakčním vozem. Pokud nepatříte mezi lidi, kteří pokoukávají po BMW, Audi, ale i tak chtějí rychlý hothatch, pak Mégane R.S. je jasná volba. Stejné tak Peugeot 208 GTi nezklamal ba naopak. Neskutečně zábavné a přitom rychlé auto, kterému nechybí dynamika ani úsporná jízda. A takhle bych mohl pokračovat dále..

Těch vozů bylo opravdu spousta. Designový Citroen DS5, Peugeot 508 RXH a mnoho a mnoho dalších. Spoustu různých vozů měli tu čest otestovat moji kolegové a třeba se vám v našem pravidelném blogu i oni rozepíší o vozech, které je nejvíce nadchli. Věříme, že zůstanete naladěni a bude pravidelnými návštěvníky, stále mladého, však ambiciózního projektu automotonews.cz

Komentáře k článku (2)

 
  1. Tak ať se daří v dalším psaní. Tvoje články jsou super.

    • Díky za kompliment Tome. Budu dělat i nadále co je v mých silách. -PS-