Motorsport

Jenson Button věřil, že na sklonku kariéry dostane rychlejší auto

Ze Španělska McLaren odjíždí bez bodu poté, co si Jenson Button připsal místo jedenácté a kolega Kevin Magnussen až dvanácté. Zvlášť po nadějném úvodu sezony je tento výsledek zklamáním, určitě pro Buttona, který věřil v potenciál vozu.

Button

Není tajemstvím, že McLaren je se současnou situací a postavením týmu nespokojený.

„Ve startovním poli je jen jeden tým, který může být spokojený a tím je Mercedes,“ řekl mistr světa z roku 2009 Jenson Button.

Neznamená to ale, že by Brit byl rozpoložený natolik, že by uvažoval po skončení sezony a ukončení kariéry. Tato práce jej podle jeho naplňuje natolik, že nebude lehké se jí jen tak vzdát.

„Nejhorší je, když se vás lidé z médií ptají, proč to vlastně nefunguje. Na to není univerzální odpověď,“ dodal Button s odkazem na kvalifikační umístění, kdy se do nedělní ceny vydal z osmého místa. Ztráta na bývalého parťáka Hamiltona ale činila více než dvě sekundy.

„Přestanu závodit, až mě to přestane bavit nebo kvůli nedostatečně rychlému autu. Nicméně doufám, že to nebude tento případ a skončím na vrcholu,“ vysvětlil 34letý Brit.

Button po očku pošilhává i po rallycrossu, po disciplíně natolik oblíbená jeho nedávno zesnulého otce.

„Mluvil jsem o tom s Jacquem Villeneuvem a ten mi doporučoval, abych zůstal u aut, ikdyž to nebude F1. Po skončení kariéry ve Formuli 1 chci dělat rallycross, rád si ale také vyrazím s kamarády, vezmeme karavan a jen tak někam vypadneme,“ nastínil Button své plány.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...