Novinky

Záblesk budoucnosti, Audi TT RS od X-Tomi Design

Nová generace Audi TT RS byla zpracována skupinou X-Tomi design. Přišla tak s možným náhledem na potomka Audi R8. Zůstat by mohl dvouapůlitrový pětiválec. Dříve něž v roce 2016 se ale na silnicích neobjeví.

audi

Skupinka X-Tomi design má na svědomí spousty projektů a musí se nechat, jejich tipy jsou mnohdy velmi přesné a liší se jen v malých detailech. Nyní si borci s tužkami pohráli s nápadem třetí generace Audi TT v ostré verzi RS. Vzali za vděk nedávno vyjetou „obyčejnou verzi TT“ a hodily na papír pár skic. Je tedy velmi pravděpodobné, že totéž udělá i samotné Audi v dohledné době. Už nyní bychom ale neměli počítat s výraznými změnami v oblasti designu, díky čemuž měli nezávislí designéři o něco snažší práci. Nová generace Audi TT RS by měla vypadat přibližně stejně jako v případě TTS s více agresivnějším body kitem.

Pozornost bychom ale měli věnovat motorickému vybavení. Uvnitř bude operovat více jak 310 koní (228 kW) s 380 Nm točivého momentu. Identita moto zatím není známá nicméně tutéž výbavičku má pod kapotou TTS, tedy 2,0litrový agregát s označením TFSI. Předchozí generace disponovala pětiválcovou jednotkou o objemu 2,5 litru a je rovněž možné, že s mírnými výstupními změnami se objeví i TT RS. Je tu ale i nejvíce pravděpodobná možnost, kterou představuje 2,0litrové TSI se 400 koňmi.

Zároveň je ale jasné, že jsme teprve na počátku něčeho nového, tudíž nelze očekávat, že by se Audi TT RS objevilo dříve než koncem roku 2015. Je tedy lepší spíše počítat s rokem 2016, tedy rokem, kdy by měla vyjet i ostřejší verze TT RS Plus.

Zdroj:xtomi.blogspot.com.au

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...