Motorsport

McLaren by mohl otestovat nové agregáty od Hondy již v Abu Dhabi

McLaren by mohl být připraven k testování nového motoru od Hondy již před koncem roku 2014. Upozornil na to šéf týmu Eric Boullier, ikdyž přiznává, že jejich problémy se nepojí jen s pohonnou jednotkou.

mclaren

Šéf týmu McLaren Eric Boullier je po slibném úvodu sezony rozčarován z toho, jak se tým postupně propadá do propasti. Konkurence je daleko pružnější ve vývoji auta, proto se u McLarenu hledají příčiny. Alternativou je samozřejmě motor a adaptace na jednotky od Hondy potřebuje být hladká. Zaručit to mají brzké testy agregátů japonského výrobce.

„Musíme být rychlejší už v letošním roce chceme-li, aby byl rychlý příští rok. Musíme se držet strategie a tlačit vývoj auta dopředu. Mercedes je vpředu a nenechá si utéct titul jen tak,“ řekl Button.

Londýnský deník The Times tvrdí, že se Boullier odchyluje od tradičních metod McLarenu a chce tým vybudovat nanovo. Vysoce očekávaná je i éra Hondy. Ta přislíbila brzké dodání nových motorů a Boullier je chce nasadit co nejdříve. Stát by se tak mohlo už v Abu Dhabi na konci sezony.

„Přemýšleli jsme o tom, zda McLaren může ihned po finálovém závodě nasadit motory od Hondy a zdá se, že ano,“ řekl Francouz.

Boullier zároveň odmítl tvrzení, že by McLaren odepsal letošní sezonu a odkazuje na požadavky hlavního sponzora, které je nutné splnit.

„Je zřejmé, že příští rok s pohonnou jednotkou přichází i jiný program, ale to nás neopravňuje zabalit to, co děláme doposud,“ dodal Boullier.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...