Novinky

525 koní v Audi A3 Clubsport quattro

Přes pět set koňských sil vytažených z pětiválcového 2,5 litrového motoru. Přesně takový je koncept Audi A3 Clubsport quattro. Zda se ho dočkáme i ve výrobě však není zatím jasné.

Audi A3 Clubsport_2

Pětiválec, dva a půl litru obsahu, zvýšená hmotnost, výkon 525 koní a 3,6 sekundy. Takový by mohl být zkrácený výčet toho, co vše vám nabídne Audi A3 Clubsport quattro. Zdá se to divné, ale Audi A3 Clubsport quattro opravdu na váze nabralo. Původní váha činila 1 505 kilogramů oproti nynějším 1 527 kilogramům. Váha vzrostla díky přepřahnutí na 2,5 litrový pětiválec.

Místo původního čtyřválec, který byl naladěný na 300 koní zde máme o jeden válec navíc. Pět válců nově poskytuje až 525 koní a posílá je rovněž na všechny čtyři kola. Jedná se o neuvěřitelný poměr 211,7 koně na jeden litr. Kroutící moment má hodnotu 600 Nm. To vše vám dá výsledek z klidu na sto roven 3,6 sekundám.

K vyššímu výkonu pomohlo také instalace většího turbodmychadla, který má plnící tlak 1,5 baru. Veškerou sílu přenáší na všechna čtyři kola přepracovaný automat S tronic se systémem launch control. O výrobě nepadlo žádné slovo a tak na odpověď, zda se tento koncept dostane do výroby musíme ještě počkat.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...