Novinky

Prohnilé cashflow ničí Saab, společnost představila dva nové partnery

Za současnými problémy prý stojí Qingbo Investment, které údajně nedodžuje své sliby. National Electric Vehicle Sweden (NEVS) byla proto nucena zastavit výrobu modelu Saab 9-3 kvůli „krátkodobému hotovostnímu problému.“

Saab

Podle NEVS se Qingbo Investment dopustila zásadního pochybení, když společnost nesplnila své smluvní povinnosti, tedy financování projektů Saabu. Automobilce tak značně znepříjemnila život. Primárním vlastníkem Saabu v současné situaci je tedy – National Modern Energy Holdings Ltd, který tak jako jediný zaštiťuje operace švédské automobilky. Bohužel na výrobu 9-3 finanční prostředky NMEH nestačí. Potřeba hotovosti je mnohem větší a NEVS tlačí na Saab, aby snížil své náklady a dočasně přerušil výrobu modelu 9-3. Současně by to ale znamenalo snížení pracovní síly.

Není jasné, kdy by se mohla výroba opět spustit, ale NEVS se snaží rozdat pár rad a znovu výrobu rozjet. Zároveň NEVS oznámila plány ohledně rozsáhlých investic spojených s rozvojem revolučního modelu Phoenix, který by se měl stát jakousi oporou pro budoucí modely. Podrobnosti jsou samozřejmě v tuto chvíli omezené, ale společnost uvedla, že se jí podařilo podepsat rámcovou smlouvu s mezinárodním lídrem v oblasti automotive OEM. Spolu mají pokračovat ve vývoji nové platformy, na kterých chce Saab stavět nové vozy. NEVS také uvádí, že jsou vedena další jednání s dalším velkým partnerem a za jehož vstřícnost nabízí částečný podíl ze zisků z této platformy. Další informace jsou prozatím tabu a tak nezbývá než čekat.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...