Novinky

Unikátní pohonnou jednotku dostane Volkswagen Golf GTI, je výplodem 12 učňů

Tým dvanácti studentů z Wolfsburgu se postaral o pořádné překvapení. Navrhl si svůj Volkswagen Golf GTI od interiéru až po samotnou pohonnou jednotku. Představení proběhne 29. května ve Wörthersee.

golf_ucni

Volkswagen oznámil nové plány, ve kterých překvapivě figuruje i studentská koncepce jedinečného vozu Golf GTI. Nový Golf se stal výplodem 12 učňů z Wolfsburgu a auto bylo postupně vytvářeno po devět měsíců. Výsledkem je jedinečný styl exteriéru i interiéru, navíc s výkonnou pohonnou jednotkou. Volkswagen si prozatím drží všechno pěkně pod pokličkou, ale zároveň sdělil, že tým učňů měl přístup k vůbec nejlepším a hlavně dostupným komponentům současné doby. I tak se ale vůz vyznačuje velkým množstvím prvků vyrobených ručně. Dr. Heinz-Jakob Neusser z Volkswagenu se k tomu vyjádřil následovně:

„Učni v týmu Wörthersee mohou být hrdí na své auto. Převedli dobré nápady do praxe, aplikovali nové technologie a vytvořili jedinečné GTI, které je opravdu přesvědčivé zejména svým důrazem na detail, jeho zvuk a jeho osobitý vzhled.“

Pokud jste stejně nedočkaví jako my, pak máte smůlu. VW Golf GTI bude představen až 29. května, takže zůstaňte plně naladěni na detaily.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...