Články

Autoškola – seznámení se základním ovládáním vozidla

Každý to známe, každý jsme ji prošel a většina tím i projde. Nemluvím o základní či střední škole, ale o škole jiné. O škole, která vás má naučit, jak ovládat automobil a připravit se tak na silniční provoz. Ovšem děje se to skutečně?

autoškola

Známe to všichni, každotýdenní docházení do autoškoly, kde nám jsou vysvětlována pravidla provozu. Následuje přesednutí za volant a ujetí svých prvních několik kilometrů. Instruktor má nelehkou práci. Má nás naučit jak se automobil ovládá, jak se máme chovat na silnici a jak moc máme být ohleduplní vůči ostatním.

Nemyslím si, že by problém byl na straně instruktorů, ale naopak v nás. V hlavách nás řidičů a to především u těch, kteří mají řidičské průkazy ještě velmi čerstvé. Podle mého je důležité si uvědomit jednu věc. To že někdo dokončí autoškolu neznamená že umí řídit! Naopak! Autoškola nám dá pouze nejnutnější základy ovládání automobilu a především nějaké dopravní etiky.

Důležité je se k automobilu vždy chovat s respektem. Samozřejmostí je, že musíte jezdit, jezdit a jezdit. Jezdit s rozumem, opatrností a postupně nabírat různé zkušenosti. Ani vystudovaný doktor nejde hned po škole operovat ty nejsložitější operace. Učí se, sbírá zkušenosti a otrkává se. Podobně by na tom mělo být i naše myšlení s automobilem. Velké procento nehod, které končí smrtí mají na triku mladí řidiči. A to je pravě ono.

Chápu, že ne každý bude se mnou souhlasit. Důležité je, aby si to každý v hlavě srovnal sám za sebe. Určitě je lepší přijet na schůzku o patnáct minut déle, než skončit omotaný okolo stromu někde ve škarpě.

To že máte vystudovanou podnikatelskou školu z vás podnikatele neudělá. Stejně jako jsem výše zmiňoval doktora, tak ani autoškola vás nenaučí ani zdaleka vše co potřebujete. A proto jezděte opatrně a mějte k řízení zdraví respekt.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...