Motorsport

Vettel je nad věcí. „Smůla nemůže trvat věčně,“ dodává šampion

Po čtyřech letech úplné nadvlády musel spolknout hořkou pilulku. Lepí se na něho smůla a jako by toho nebylo málo, do kapsy ho zatím strká i týmový kolega Daniel Ricciardo. Přesně tohle se dělo Webberovi, vzpomínají legendy.

Vettel

Strmý pád dolů čekal v sezoně 2014 čtyřnásobného šampiona Sebastiana Vettela. Jeho „Suzie“ se nechce závodit a prozatím se nechala přemluvit jen ve Španělsku, kde Němec dojel na čtvrtém místě po startu z patnáctého místa.

„Turbomotor bez turba není turbomotor,“ žertoval Němec.

Přestože změna podvozku v Číně vypadala zdařile a mluvila pro Vettela, potíže se vrátily s pomstou v Monaku, jeho motor, respektive převodovka, vypověděla službu již v kvalifikaci a ta se stala kamenem úrazu i v nedělním závodě. V Monaku přitom Vettel jel svou 100. Grand Prix za Red Bull, ale takto si ji jistě nepředstavoval. Naopak z knížectví spěchal pryč. A ikdyž při rozhovoru s novináři vypadal celkem vyrovnaně, ve vysílačce v akci tak rozhodně nezněl.

„No tak chlapi,“ prosil mechaniky v boxech.

„Každý mistr prochází fází, jako je tato. Navíc se zdá, že zdědil smůlu po Marku Webberovi,“ sdělil bývalý pilot F1 Martin Brundle deníku Die Welt.

Vettel souhlasně dodává, že zatím pokaždé se na autě vysypalo něco jiného.

„Auto se zdá být v pořádku, ale nyní leží náš osud v rukou Renaultu. Nic ale nemůže trvat věčně,“ doufá Vettel.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...