Novinky

Třetí generace Fabie dostává reálné obrysy

V pořadí již třetí generace Škody Fabia je momentálně na pořadu dne. Oblíbenost vozů koncernu Volkswagen i nadále strmě stoupá a tak není důvod znovu nevsadit na Fabii. Představení je naplánované na září v Paříži.

fabia

Jak se postupně dostáváme blíže k uvedení další generace Fabie na trh, přicházejí i další renderové náhledy. Jeden takový na svých stránkách vyvěsil i indianautosblog.com. Ikdyž už byla Fabia zachycena i na fotkách při testovacích jízdách, blog se snažil zaměřit svůj render na detaily. Odkazuje ale na to, že na úplný přehled novinek si budeme muset počkat na oficiální představení, které proběhne v říjnu na pařížském autosalonu. Špionážní fotografie nicméně posloužily jako základ i v tomto případě. Jak to ale vypadá, můžeme od mladoboleslavské automobilky očekávat menší napodobeninu modelu Rapid Spaceback.

Výrobním základem bude inovovaná platforma PQ25, tedy prakticky se bude jednat o to stejné, co používala odchozí generace. Ta užívala aktualizovanou PQ24, ze které PQ25 stejně vychází a jež se používá již od prvního uvedení Fabie na trh. Volkswagen se tak rozhodl pro osvědčenou jistotu. Zakomponováním platformy MQB by totiž mohl riskovat i odliv přívrženců a to zejména zvýšenou základní cenou. Zafinancovat by se totiž musel její vývoj a výrobní náklady s tím spojené.

Již nyní je jisté, že Škoda připravuje provedení karoserie typu hatchback, wagon a úplným tabu není ani sedan, který kvůli neúspěchu vynechal druhou generaci. Škoda také nehodlá vyrábět verzi VRS, která nikterak prodeje nezvyšovala. Zárukou kvality by pak měly být i motory z Volkswagenu Polo, které chce koncern do Fabií osazovat. První oficiální snímky se objeví na začátku října.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...