Novinky

Faceliftované Ferrari 458 Italia dostane turbo a 670 koní

Kdyby mi někdo řekl dva roky nazpět, že Ferrari bude vyrábět přeplňované motory, asi bych se lehce usmál a myslel si své. Jenže dnes je doba jiná a možná už příští rok se dočkáme druhého modelu s koníkem ve znaku, které zmíněné turbo dostane.

Ferrari 458 Italia

Působí to jako ohraná pohádka. Downsizing, downsizing a ještě jednou downsizing. Právě toto slovíčko se dotklo i takové automobilky jako je Porsche. Nově se však downsizing dostane i pod kapotu Ferrari 458 Italia. Pravý automobilový fanoušek uroní nejednu slzu, ale to je tak jediné co s tím zmůže.

Facelift, který Ferrari 458 Italia dostane by měl dorazit v roce 2015. Motor bude naladěný na 670 koní i díky přítomnosti turba. Právě turbo je dnes nejjistějším způsobem, jak dosáhnout vyššího výkonu a papírově nižší spotřeby. Například Ferrari California T tuto cestu již podstoupilo, když pod kapotu se dostal přeplňovaný osmiválec o obsahu 3,8 litru.

Chybět by neměla ani chytrá elektronika, která bude řidiče nutit řadit, aby motor dosahoval vysokých otáček. Jedná se o stejný systém, používaný například ve Ferrari California T, který nabízí nižší porci točivého momentu při nižších rychlostních stupních.

Díky tomu se dá očekávat lepší dynamika. Stovka by mohla být otázkou tří sekund a maximální rychlost by se mohla zastavit na hodnotě 330 km/h.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...