Motorsport

Domenicali zvažuje co dál, vymění Formuli 1 za cyklistiku?

domenicali

Stáj Ferrari už není co bývala. Výsledky jdou dolů a tým z Maranella v závodech jen paběrkuje, zejména díky skvělým výkonům zejména Fernanda Alonsa. Ani majitel týmu Luca di Montezemolo z toho nespí, nicméně koná. Vyměnil dlouholetého šéfa týmu Stefana Domenicaliho za motorsportem nikterak neposkvrněného Marca Mattiacciho a doufá v zázraky. Ty ale nepřichází jen tak náhodou a tak se sám Montezemolo rozhodl více sledovat F1 a vyvodit z toho důsledky vedoucí ke zlepšení nálady ve Ferarri.

A jak si užívá volna Stefano Domenicali? Nijak zvlášť. Přemýšlí nad dalšími projekty a přitom si odskočil podívat se na basket či na závody Moto GP v Mugellu. Když jej přistihli novináři, zasypali ho otázkami. Ta první směřovala právě k tomu, jak si užívá života bez Formule 1.

„Momentálně se snažím zapomenout na F1. Byl to mimořádný zážitek pracovat pro Ferrari, vždy jim budu fandit a zvláště pak Alonsovi,“ uvedl Domenicali.

Jak blízko k sobě Alonso a Domenicali mají, nikdo ani netušil. Až minulý týden v Mugellu, kde se spolu oba objevili, bylo rázem vše vysvětleno. Ital dokonce jejich vztah označil jako vyjimečný a odchod z Ferrari bere jako ochranu jejich přátelství. Alonso navíc zakládá svůj profesionální cyklistický tým, je tedy i možnou variantou, že se jeho šéfem stane právě Domenicali.

„Mám teď také čas přemýšlet, což mě nutí se zajímat o další budoucnost. Mám několik možností, ale nechci to nijak uspěchat. Vyberu si tu nejlepší a od příštího roku bych chtěl začít s něčím novým. Nevylučuji ale ani návat do F1 v rámci jiných týmů, všechno je možné,“ dodal 49letý Ital.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...