Články

Jak vybrat tu správnou pojistku na váš vůz?

pojisteni

Nemít uzavřené povinné ručení je velkým riskem, a to ať už máte auto osobní, nákladní, nebo motocykl. Kromě toho, že z toho plynou velké sankce, můžete také hradit způsobenou škodu ze svého. Pojďme se tedy podívat, jak nejlépe vybrat to správné pojištění vozidel, které vám bude sloužit tak, jak má. Prvním krokem je samozřejmě volba pojišťovny. Někteří jdou přímo po ceně, jiní po prestiži, a další se snaží oba tyto aspekty kombinovat. Poměrně dobře v tomto ohledu pomůže povinné ručení porovnání, díky kterému si tak lze udělat přehled jak o nabídce, tak i o cenách, a samozřejmě i o počtu pojišťoven.

pojisteni

Důležité jsou limity plnění

Součástí každého povinného ručení by měla být smlouva, ve které jsou uvedené limity plnění. Ty se vzdalují jak na škodu majetkovou, tak i na škodu na zdraví. Zde záleží na každém, jaké povinné ručení konkrétně zvolí, ale ty nejmenší limity by se měli pohybovat v řádech desítek milionů u každého aspektu, a ty nejvyšší by měli překročit hranici 100 000 000 Kč. Ostatně i to nám může povinné ručení porovnání poměrně přesně říct.

Rychlost a snadnost uzavření pojistky přijde vhod každému

Stejně tak by měla hrát roli nejenom úspora peněz, ale také úspora starostí a času. S vozem je totiž možné vyjet do provozu až ve chvíli, kdy je povinné ručení řádně uzavřeno. A v tomto ohledu vychází mnoho pojišťoven vstříc svým klientům, a tak nabízejí možnost uzavřít povinné ručení online. Díky němu tak lze smlouvu vyřídit za pár minut, převodem či kartou pojistku zaplatit, a vytisknout si zelenou kartu a vyrazit na silnice. V některých případech je tato možnost dostupná z webu pojišťovny, v jiných to umožní již zmíněné povinné ručení porovnání.

Využijte nadstandardních služeb

Samozřejmě na závěr je třeba podotknout i to, že mnoho pojišťoven dává k základnímu pojištění vozidel i různé balíčky připojištění nebo služeb, které mohou hrát při rozhodování také podstatnou roli.

Které povinné ručení je pro Vás nejvýhodnější si můžete vypočítat na http://www.srovnejto.cz/povinne-ruceni-porovnani/.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...