Novinky

Hybridní Toyoty GT 86 se nedočkáme

O sportovním modelu od japonské automobilky Toyoty s názvem GT 86 se velmi spekulovalo, že se světu ukáže i s hybridním pohonem. Tyto úvahy však samotná automobilka nyní vyvrací.

Toyota GT86

“Toyota GT 86 hybridní pohon nedostane. Jedním z důvodu jsou vysoké náklady na vývoj a především malá skupina potencionálních zákazníku,“ řekl marketingový  ředitel Fabio Capano, který tím jasně zavrhl hybridní pohon.

Zdálo by se, že pan Capano řekl skoro vše. Hybridní pohod se pod kapotu Toyoty GT 86 opravdu nepodívá. Naopak žádná zmínka nepadla o turbodmychadlu. Pod kapotou GT 86ky je čtyřválcový motor typu boxer. Přidáním turbodmychadla by Toyota mohla razantně zvednout výkon svého vozu. A osobně věřím, že na tuto nabídku by slyšelo daleko více potencionálních zákazníku než na pohon hybridní.

Je pravda, že dneska je velmi těžké sehnat sportovní automobil v přijatelné cenové relaci, který má atmosférický motor. Uvidíme, čemu dá Toyota přednost, zda půjde cestou vyššího výkonu a turbodmychadla nebo zachová pod kapotou atmosférický motor i za předpokladu nižšího výkonu.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...