Motorsport

Lepší než Vettel? „Říká se to o mě,“ hlásí Ricciardo

Zřejmě nastal čas vystřídat krále. Kdo by ale před začátkem sezony hleděl do paddocku týmu Red Bull, asi by si klepal na čelo při pohledu na Ricciarda. Jenže po sedmi závodech je to právě Australan, který se rve s nejsilnějšími Mercedesy v první linii.

ricciardo

Horší vstup do sezony si ani Sebastian Vettel nemohl představit. Se svou Suzie si tak úplně neporozuměl, důsledkem toho je i Ricciardo výrazně lepší a jako by toho nebylo málo, jak se zdá, přebral smůlu po Marku Webberovi. Němec tak po čtyřech impozantních sezonách zažívá chvíle vystřízlivění a místo toho, aby bojoval s Mercedesy, tak nahání jen svůj vlastní stín. Navíc před dvěma týdny si v Kanadě mladý Ricciardo udělal další zářez na pažbě, to když dokázal porazit, sice oslabeného, Nica Rosberga a dojet si tak pro první regulérní vítězství ve Formuli 1.

„Je to legrace. Učím se po celou dobu a to nejen od Seba, ale i sám od sebe, závod od závodu. Je to velká výzva, když váš kolega je čtyřnásobný mistr světa, takže když se vám podaří ho porazit, jde o hodně,“ řekl vždy usměvavý Ricciardo.

Odměnou za jeho dosavadní výsledky mu má být nově připravovaná smlouva, která se má vázat až k období konce roku 2018. Ricciardo je o to víc rád, že se mu vstup do jeho „opravdové“ kariéry vyvedl.

„Myslím, že i Seba to těší. Po mnoho let měl po svém boku Marka (Webber), se kterým si nepříliš rozuměl, ale dnes je to i pro něho nová výzva. Jezdíme proti sobě tvrdě, ale také s velkým respektem,“ dodal Australan.

A zatímco jedni jsou rádi, že se podařilo sesadit Vettela ze svého bidýlka, další upozorňují na to, že ho nelze jen tak jednoduše odepsat. Nutno podotknout, že mají pravdu. Ricciardo sice pracuje velmi dobře, neudělal prakticky žádnou chybu, ale také měl obrovské štěstí ohledně techniky. To Vettel se potýká s neustálými problémy se spolehlivostí.

„U nás je to vždy stejné, dva silní jezdci v týmu, kteří mají stejné zázemí, ale současný obraz je zkreslen technickými problémy, které postihly hlavně Sebastiana,“ řekl Dr. Helmut Marko.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...