Novinky

Toyota oklešťuje nabídku, nová generace Avensisu zřejmě bude chybět

I Japonská Toyota se plácá takřka na „suchu“ a nejvíce je to znát na prodejích. V evropských luzích a hájích poptávka rapidně klesá a Toyota reaguje seškrtáním některých modelů z nabídky. Téměř jisté to má model Avensis.

Avensis_6

Základem této informace je nedávná zpráva, ve které se říká, že budoucnost vozu Toyota Avensis je na pochybách. Důvod? Je jasný, malá poptávka nás Evropanů.

Didier Leroy, evropský šéf Toyoty řekl Automotive News Europe, že některé modely budou vyloučeny z plánů společnosti a nebudou tak nabízet hybridní verzi. Původně totiž měla automobilka v plánu u každého modelu vytvořit i hybrida a začít prodávat se v Evropě mělo do roku 2020.

„Máme v plánu zavést Avensis hybrid? Ne. Máme v plánu zavést v příštích pěti až sedmi letech hybridní model v poloviční velikosti tohoto segmentu,“ řekl Leroy.

Velkou otázkou pro japonskou firmu je, zda by měl vyvinout zcela nový sedan a kombi jako náhradu za model Avensis pro Evropu nebo uvést řekněme globálnější kus, který by byl stejný pro několik dalších kontinentů. Je veřejně známé, že v této době Evropa zrovna neoslňuje zelenými čísly.

Podle předpovědi IHS Automotive dosáhne v Evropě Toyota v segmentu středně velkých vozů vůbec nejnižších čísel v tomto desetiletí. Prodeje prý klesnou pod půl milionu kusů v roce 2014. To je ve srovnání s rokem 2011 o více než 300 000 aut méně. A právě Toyota Avensis na tomto bude mít velký podíl, protože čísla naznačují, že se tohoto modelu prodá kolem 29 000 kusů. I to je ale téměř polovina oproti 55 706 kusů prodaných v roce 2010. Analytici tak očekávají, že bude muset být v roce 2018 vymazán z nabídky japonského výrobce.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...