Novinky

Ford a Intel představili kokpit budoucnosti

Ford a společnost Intel zabývající se výrobou počítačového hardwaru se spojili, aby vytvořili náhled do futuristického interiéri 21. století. Systém využívá řadu vnitřních kamer a senzorů pro kontrolu stavu řidiče.

ford

Projekt přezdívaný Mobii, má za úkol představit široké veřejnosti, jak společná práce vědy a techniky dokáže být člověku nápomocná i ve zdánlivě neřešitelných záležitostech. Právě tento projekt využívá v hojné míře vnitřní kamery a senzory pro monitoring řidiče a zajistit má více osobní a zejména pak bezproblémovou interakci mezi řidičem a vozidlem.

Pomocí technologie, která rozpoznává podle obličeje to, zda je s vámi něco v nepořádku a v nesouladu pro řízení motorových vozidel, je systém schopen zapojit patřičné ovladače, které automaticky upraví nastavení vozidla podle zjištěných preferencí řidiče. Systém také umí rozpoznat osobu, která není oprávněným uživatelem vozu, pořídí fotografii neznámé osoby ochomítající se kolem auta a tu pak odešle majiteli na smartphone, který může na dálku schválit přístup. Kamery a čidla ale mají i jinou funkci. Pomocí nich si bude moci uživatel nastavit takřka vše a to jednoduchými gesty. Bude tak stačit když ukážete na okno a řeknete otevřít.

„Naším cílem v projektu Mobii je prozkoumat, jak mohou řidiči komunikovat s technologií, kterou bychom mohli nasadit do našich aut. Poté můžeme pracovat na vyšší interakci, která bude provázána s intuitivním a prediktivním systémem,“ sdělil technický ředitel Fordu Paul Mascarenas.


Zdroj: Ford

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...