Novinky

Ford Focus ST pro rok 2015 s novým designem a vznětovým motorem

Americká automobilka Ford představila svůj model Focus ST pro rok 2015. Nová generace dostane upravený design a nově i vznětový motor s výkonem 185 koní.

Ford Focus ST_1

Ford Focus ST. Už design napovídá, že se jedná o něco jiného, než je obyčejný Focus. Předtím, než se dočkáme Focusu RS, jde nejvýkonější model automobilky. Co nového nám přinese? Na první pohled si můžete všimnout štíhlejších světlometů, nové kapoty a mlhových světlometů. V interiéru prošel úpravou středový panel, lepší ovládání klimatizace a nechybí USB port pro nabíjení vašich zařízení. Podvozek nově dostal sportovnější pružiny a tlumiče. Přepracované bylo také samotné řízení pro lepší odezvu. Celý vůz nově stojí na osmnáctipalcových kolech.

Pod kapotou bude k dispozici dvoulitrový čtyřválec EcoBoost s výkonem 250 koní a 360 Nm točivého momentu. Tato motorizace umožní Focusu ST vystřelit z klidu na sto za 6,5 sekundy. Spotřeba by měla být i díky systému start/stop 6,8 litru na sto kilometrů. Nově bude k dispozici i naftová varianta. Konkrétně jde o motor TDCi s obsahem 2,0 litru, který je naladěný na 185 koní a 400 Nm točivého momentu. Zrychlení z klidu na sto je otázkou 8,1 sekundy. Udávaná spotřeba činí 4,4 litru.

Podle slov Joea Bakaje, víceprezidenta pro vývoj produktů, nový Ford Focus ST navazuje na skvělé jízdní vlastnosti svých předchůdců a měl by opět nabídnout větší radost za volantem.

Již na podzim bude Ford Focus ST k dispozici. K prvním majitelům by měl dorazit začátkem roku 2015.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...