Novinky

Druhá generace Peugeotu RCZ již příští rok

Francouzská automobilka, konkrétně její šéf, Maxime Picat oznámil, že model RCZ se dočká své druhé generace. První generace byla chválená skrz všechny možné novinářské portály. O to to bude mít druhá generace těžší. Podaří se navázat na úspěchy první generace?

1551848226298752785

Malé sportovní kupé, zaměřené na radost ze samotné jízdy a pokud oželíte nejvyšší výbavu, pak i relativně dostupné. Takový je recept Peugeotu RCZ, který je opravdu povedený. Druhá generace bude mít nesmírně obtížnou pozici, aby dokázala navázat na všude přítomnou chválu první generace.

Poslední úpravu modelu RCZ proběhla v roce 2012. Jednalo se o facelift a i z toho důvodu můžeme předpokládat, že druhá generace dorazí buď v průběhu příštího roku nebo ještě o rok déle. Automobil bude postavený na platformě EMP2, kterou nově používá i Peugeot 308. Zde se dá očekávat především značný úbytek na hmotnosti.

S čím konkrétně Peugeot v novém RCZku přijede si budeme muset ještě počkat. Každopádně se jedná o velmi pozitivní zprávu pro všechny sportovně založené automobilové fanoušky.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...