Novinky

Volkswagen Beetle Dune se objeví v roce 2016, bohužel jen ve verzi FWD

Tradiční „brouk“ stále žije ze své popularity. Před týdnem se teprve rozhořeli diskuze o tom, zda jej poslat do výroby a nyní už je schválený koncept pro výrobu, která by měla být zahájena v květnu příštího roku.

Dune13

A jak bude výrobní model vypadat? Konstrukčně se v prvé řadě objeví dvě karosářké verze a to hatchback a kabriolet. V obou případech bude směrem nahoru posunuta výška podlahy a to o celých 50 mm, šířka vozu se pak zvětší o 26 mm. Kdo si ale myslí, že půjde o další „obyčejný“ kousek, plete se. Nový Beetle dostane pohon všech kol s elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS, z čehož bylo vyvozeno označení Dune.

Když se podíváme na design, pak jistě nezklame agresivní přední ale i zadní maska. Ikdyž se jedná o čistě kosmetickou záležitost, díky nim si může Volkswagen nastavit výhodnější základní cenu. Německá automobilka věří, že i Dune bude mít velmi slibnou budoucnoust a zachová si předešlou přízeň.

Matthiasem Zauner, coby vedoucí markentingu, popsal Dune jako „zvláštní“ a zdůraznil, že nabídne i něco ze sportovních dovedností a zároveň nebude mít daleko k segmentu SUV. Zauner věří, že Beetle Dune bude vybízet k určitému životnímu stylu. Prostě takové auto plné emocí. Velmi příjemně potěší i nabídka palety motorů, ta ovšem není plně známa. Víme jen, to že pro koncept byl použit 2.0litrový turbomotor se šestistupňovou převodovkou DSG. Beetle tak mohl čerpat výkon 207 koní, což je v přepočtu 100 km/h z klidu za 7,3 sekundy a maximální rychlost 227 km/h. Pokud tedy nebude Beetle s přídomkem Dune mít offroadové schopnosti, věříme, že alespoň rychlý bude dostatečně.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...