Články

Topgearovci uchvátili Prahu, předvedli show na „entou“

V sobotu 28.6.2014 jsme byli svědky velkolepé show kde byla v hlavní roli hvězdná trojice Richard Hammond, James May a Jeremy Clarkson

top gear live_1

Britské hvězdy Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond strávili minulý víkend v Praze, kde předvedli nezapomenutelnou show. Původně byly naplánovány jen dvě představení na sobotu, ale pro velký zájem českých fanoušků Top Gearu bylo přidáno ještě jedno představení na neděli. My jsme se dostali hned na první představení a seděli jsme prakticky hned u dějiště. Trio komiků a automobilových bláznů, kteří mají zřejmě tu nejlepší práci na světě, dorazilo na scénu na jejich klasickém pódiu, jenž můžeme vidět v každém dílu Top Gearu, které mělo jaksi něco navíc – pódium poháněl vidlicový osmiválec z Corvette a Jeremy si neodpustil zkusit jak takové pódium driftuje a šlo mu to velmi dobře. Po úvodním proslovu Richarda, Jamese a Jeremyho dokonce přišla chvilka češtiny v jejich podání. Jeremymu prý s jeho překladem pomáhal barman na hotelu, anglicko-českou výslovností věty “ Jsem tak tlustý, že vypadám, že jsem v TOM“ rozesmál snad všechny v O2 Aréně.

Dále se na scéně objevili kaskadérské kousky s ohněm a dvojicí driftujících a hořících Subaru Impreza. Jen co ohně uhasly, přišel čas na závod nejmenší strojů které byly v zákulisí, kdy Hammond dokonce jel na křesle poháněném dvojicí vrtaček. Dojel ale poslední a vítězem se tak stal James na pojízdném kufru. Po dalším kaskadérském představení s Fordy Focus ST se na scéně objevil i běžec, který přeskakoval jedoucí motokáry a poté dokonce i dlouhý Dodge Viper. Jeremy prý mezitím v zákulisí postavil koňské spřežení, avšak místo koní jej poháněli skútry, což vypadalo velmi zajímavě a také se na nich závodilo.

Po dalším kaskadérském vystoupení s plechovým Porsche 911 a Fordem GT se na scéně objevil Stig v Caterhamu, který projížděl trať na čas přičemž. Při tom do něho stříleli „snajpři“ z laserových pušek, což si dokonce odzkoušel i Jeremy, ikdyž ne zrovna v Caterhamu, protože do toho by se podle Maye a Hammonda nevešel. Náhrada za Caterham ale nebyla o moc větší a ještě k tomu byla na elektrický pohon. Počet zásahů můžete vidět v přiložené fotogalerii.

Poslední vystoupení bylo v podání biketrialového jezdce, který zdolával různé překážky a dokonce se také rozhodl přejet jedoucí Dodge Viper. Následně se odehrál závod „tříkolek“ kde se utkala trojice moderátorů, které stíhal i Stig, který nakonec jasně vyhrál, ale ani jeden z jezdců se nevyhnul obrácení svého „vozítka“ na střechu.

Závěrem celého programu pak byl velmi populární fotbal v autech kde proti sobě nastoupily týmy Anglie (Clarkson, May, Hammond) a České republiky (dva kaskadérští jezdci s kapitánem Stigem). Česká republika zaslouženě vyhrála 5:4, když hlavní podíl na výhře měl vynikající výkon Stiga.

„Celá show mě velmi bavila a užíval jsem si každou minutu, avšak hodina a čtvrt byla opravdu málo, myslím, že jsem nebyl jediný kdo čekal, že show bude trvat minimálně dvě hodiny, což se nestalo a po závěrečném proslovu Jeremyho, Richarda a Jamese publikum stále sedělo a čekalo, že se bude dít ještě něco víc, což se opravdu nedělo..“

Čeština v podání Jeremyho Clarksona a Jamese Maye:


 

fotografie: Top Gear – Česká republika (facebook)

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...