Motorsport

Odchod od Ferrari? Räikkönen říká ano

Dva bývalí mistři světa, dva velcí kamarádi a krajané. Řeč je o Kimim Räikkönenovi a Miku Häkkinenovi, kteří spolu vedli diskuzi na téma Ferrari. Mladší z Finů přiznal, že u italské stáje nehodlá prodloužit svůj kontrakt.

Mika Häkkinen se nedávno ptal svého krajana Kimiho Räikkönena, jak se mu u Ferrari líbí a dostal nepříliš překvapivou odpověď. Mistr světa z roku 2007 u stáje z Maranella nehodlá prodloužit smlouvu. Häkkinen, kterého u McLarenu v roce 2001 nahradil právě Räikkönen, v Silverstonu řekl, že je nepravděpodobná Räikkönenova snaha o novou smlouvu jakmile jeho současná skončí.

„Každý dělá to, co myslí, že je správné,“ řekl Häkkinen ve svém posledním rozhovoru pro sponzorský Hermes.

„Pokud ale mechanici a všichni ostatní ví, že pilot má zaječí úmysly, pak bude tým pravděpodobně věnovat více pozornosti druhému pilotovi. V tomto případě Fernandu Alonsovi,“ přidal na účet Räikkönena.

Tato situace také názorně ukazuje, v jakém psychickém rozpoložení se Fin nachází. Když přemýšlíte nad tím, jak se co nejrychleji dostat pryč, pak to má negativní vliv na motivaci. Formule 1 vyžaduje plnou soustředěnost, jenže to se teď Räikkönena netýká. Někteří jej kritizovali i za to, jak se vrátil na trať na začátku britské Grand Prix, ale Häkkinen řekl:

„Silverstone je těžká trať a když auto ztratí kontakt s vozovkou při takové rychlosti, auto se stává neovladatelným.“

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...