Novinky

Aston Martin V12 Vantage S Roadster oficiálně představen

Nejrychlejší a nejsilnější roadster britské automobilky vychazí z modelu V12 Vantage S Coupe. Jeho dvanáctiválec nabídne 565 koní a 620 Nm točivého momentu. Zrychlení z klidu na sto je otázkou 4,1 sekundy.

Aston Martin V12 Vantage S Roadster_

Aston Martin V12 Vantage S Roadster je momentálně nejrychlejší a nejsilnější roadster automobilky. Vychází z modelu Vantage S Coupe. Novinka má však agresivnější přední mřížku chladiče, která je inspirována konceptem CC100 Speedster. V interiéru je možné si objednat několik variant dřevěného obložení, stejně jako například balíček z uhlíkových vláken, který přidává uhlíková vlákna do obložení, na dveřní kliky a například pedály.

Pod kapotou je ukrytý 6,0 litrový motor V12 s výkonem 565 koní a 620 Nm točivého momentu. Celé ústrojí spolupracuje se sedmistupňovou převodovkou Sportshift III, která umožňuje automobilu zrychlit z 0 – 100 km/h za 4,1 sekundy. Maximální rychlost činí 323 km/h.

Obrovský výkon je jedna věc, ale otázka bezpečnosti je věc druhá. Aston Martin V12 Vantage S Roadster je vybavený uhlíkovo-keramickými brzdami. Další z mnoha bezpečnostních systému je například systém kontroly stability.

Do prodeje půjde Vantage Roadster koncem tohoto roku. Cena bude známa s blížícím se datumem prodeje.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...