Novinky

BMW i8 je dobré, ale nazveme jej jako mini LaFerrari

Motoristický novinář Autocaru Steve Sutcliffe si vzal do parády nové BMW i8 a ikdyž to není ryze sportovní jedinec, díru do světa prý určitě udělá. Sice ne takovým způsobem, jak jej automobilka prezentuje, ale spíše technologickou silou.

i8

Těžko popřít fakt, že BMW i8 je impozantní technický úspěch. Ne nutně proto, že má k dispozici všechnu tu nejmodernější techniku, ale především proto, jak se hladce integruje do jinak obvyklého požitku z jízdy. Je to téměř sportovní auto, ikdyž ani to tak ve skutečnosti příliš neplatí. Je vidět spíše technologický pokrok, což by se mělo pro BMW stát větší reklamou, než to, že má ryze sportovní vůz.

Britský uznávaný motoristický novinář Steve Sutcliffe nedávno líčil svůj závěr svým kolegům z ostatních magazínů, kteří i8 označili za ne dost ostrou pro to, aby se stala sportovním vozem, přičemž jeho názor je v rozporu s tím jejich. Jejich slova pak shrnul do jedné věty.

„Jsou mimo mísu, pakliže se na auto dívají jen jako na sportovní.“

Auto pak podle něj není dokonalé, ale BMW i8 se může těšit velké popularitě. Jak Sutcliffe napovídá, v kombinaci vzhled, výkon, ovladatelnost a slavný znak na kapotě může za to, že je opravdu těžké, aby alespoň trochu zvědaví jedinci, odolali pocitu vyzkoušet si jej.


Zdroj: Autocar

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...