Novinky

Opel plánuje napodobit Dacii s low-costovými modely

Zaměřeno na zákazníky, respektive na poptávku trhu. A ta je teď taková, že největší hlad je po levných a hlavně dobře sloužících automobilech. Odkroutit 300 000 kilometrů a dojít si pro nové. Kdo s tímto výrobním schématem přijde další?

vauxhall

Zdá se, že ani na odpověď na tuto otázku dlouho čekat nebudeme. Je jen otázkou času, kdy se připojí další. Dacia láme rekordy v prodejích a je právem neryhleji roustoucí automobilkou. Opel je prvním výrobcem, který hodlá napodobit rumunského výrobce. Plán je jasný, zacelit díry po Chevroletu. Nová zpráva navíc naznačuje, že Opel již analyzoval své vyhlídky a výroba low-endových modelů v Evropě může začít.

Stejně jako se podařilo Volkswagenu prokoncernovat se až k titulu jedné z nevětších automobilek světa, chce i Opel dokázat něco podobného a nyní jen využil čas, kdy letí nízkonákladové vozy. Němci už mají připravenou vstupní řadu automobilů, což potvrzuje i blízký zdroj. Předpokládá se, že tyto nové vozy nahradí ty od Chevroletu, který má z Evropy úplně zmizet do roku 2015.
Rozhodnutí již také dávno překročilo hranice výroby a nyní vedení hledá způsoby, jak rozšířit nový lineup Opelu. Toto je ale jen jeden z plánů automobilky, která chce razantně přehodnotit svou přítomnost v Evropě, přičemž se nově přesune do ustanoveného organizačního subjektu s názvem Opel Group GmbH, který má prozatím přibližně 100 zaměstnanců. Skupina Opel bude rovněž odpovědná za evropské aktivity Cadillacu, stejně jako za operace Chevroletu v Rusku.

Pokud tento plán Opelu vyjde na výbornou a projde všemy průzkumy, pak lze očekávat první low-costové vozy již koncem tohoto destiletí.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...