Novinky

Renault bude od roku 2016 stavět lehké užitkové vozy pro Fiat

A znovu je tu Renault. Francouzi podepsali s představiteli Fiatu dohodu, podle které bude francouzská automobilka dodávat Fiatu lehké užitkové vozy. Italům se zamlouvá výrobní platforma Renaultu.

renault

Oba partneři se dohodli na podobě spolupráce minulý týden. Renault bude mít na starosti stavbu vozů, kdežto Fiat si vezme na starosti „styling,“ který je podle italského výrobce jedinečný a bude obsahovat výrazné prvky, které se ponesou v duchu Fiat Professional. Nový, zatím nejmenovaný model, tedy bude vyráběn Renaultem ve Francii od druhého čtvrtletí roku 2016. Nejsou ale žádné další podrobnosti týkající se velikosti nebo typu vozu, které si Fiat u Renaultu objednal.

Stávající nabídka lehkých užitkových vozů francouzské automobilky zahrnuje kompaktní Kangoo, velkého Mastera a někde uprostřed se velikostně drží Trafic. Všechny tři jsou k dispozici v širokém rozsahu délek, výšek, ale i tvarů karoserie. Naopak Fiat Professional v současné době nabízí malou dodávku Fiorino, pickup Strada, kompaktní Doblo, středně velké Scudo a na vrcholu stojí Ducato. Tímto způsobem tak Fiat hodlá rozšířit svou nabídku.

Dohoda je vůbec prvním průmyslovým partnerstvím mezi Fiatem a Renaultem, dvou největších evropských výrobců automobilů. A proč sází Fiat zrovna na Renault? Především proto, že za posledních 16 let se mu podařilo prodat nejvíce vozů v tomto segmentu.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...