Motorsport

Bernie Ecclestone je znovu „volný muž“, za svobodu zaplatil přes 2 miliardy

Ačkoliv rozsudek vinnen nebo nevinnen v soudní síni nepadl, Bernie Ecclestone již nebude dále vyšetřován z důvodu podezření, že uplácel při prodeji podílu F1. Svobodu si vykoupil částkou 100 miliónů dolarů.

ecclestone

Berniemu Ecclestonovi hrozil trest odnětí svobody za to, že před devíti lety uplácel bankéře Gerharda Gribkowského při prodeji podílu F1, jenže ten se lišácky domluvil s žalobci u soudu v Mnichově. A tak zatímco Gribkowski si svůj trest již odpykává, 83letému Ecclestonovi již nehrozí vězení a navíc už nebude vláčen po soudech.

Ikdyž se na tomto scénáři, kdy zaplatí za svou svobodu 100 miliónů dolarů, již dříve dohodl s obžalobou, scházel mu souhlas soudce Nolla. Jenže ten rovněž souhlasil a tak je soudním tahanicím konec. S výsledkem soudu ale není spokojena velká část fanoušků ani vysokých činitelů F1 a tak se rozhořely diskuze po celém světě. Na tom, že se Bernie vrací do práce ale nic nezmění. Jeho zaměstnavatel jej totiž okamžitě povolal zpět.

Je také třeba zdůraznit, že se nejedná o rozhodnutí vinnen nebo nevinnen. Pouze byla zastavena veškerá stíhání a proces byl ukončen. Už navždy ale zůstane tato kauza velmi kontroverzní. Ecclestone ale přiznal, že se cítí trochu jako „idiot“ a také uvedl, že soud po něm chce tak vysokou částku jen proto, že je miliardář. Rovný milion dolarů pak bude muset věnovat na charitu.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...