Novinky

Lada Kalina Sport oficiálně se 120 koňmi pod kapotou

Rovných sto dvacet koní pod kapotou, stovka za necelých deset sekund, spotřeba 7,8 litrů na sto a to vše za necelých třista tisíc korun. To je Lada Kalina Sport, která byla oficiálně představena.

Lada Kalina

Již v průběhu letošního února ruská automobilka Lada prohlásila, že chce vydat sportovně zaměřený automobil. Již v minulosti bylo řečeno, že půjde o dva vozy, které budou sdílet stejnou platformu. Lada Kalina a ten stejný vůz s přídomkem Sport. Co získáte navíc oproti standardní verzi?

Za sportovnější varinatu zaplatíte 281 tisíc korun, zrychlení bude otázkou 9,5 sekundy a kombinovaná spotřeba by se měla pohybovat okolo 7,8 litrů na sto kilometrů. Oproti standardní Kalině dostanete specifickou čelní masku, zatmavené světlomety nebo boční práhy. Pod kapotou je ukrytý 1,6 litrový čtyřválec s výkonem 120 koní. Právě ten je schopný automobil rozhýbat za již zmíněných 9,5 sekundy. Nejvyšší rychlost by měla být bez 3 km/h rovných 200 km/h.

V interiéru najdete sportovní sedadla a volant. Dále manuální klimatizaci, palubní počítač, navigaci, vyhřívaná přední sedadla a okénka v elektrice. Samozřejmostí jsou i bezpečnostní prvky jako je ABS nebo EBD. Cena činí 487 000 Rublů, což v přepočtu nynějším kurzem vychází na 280 000 Kč.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...