Novinky

Nepříliš omlazený Ford Mondeo jako první v Evropě nasazuje LED světla

Dva roky. Takový má náskok Amerika před Evropou, a tak zatímco mu oblíbenost ve Spojených státech pomalu klesá, k nám se nové Mondeo dostane teprve ke konci tohoto roku. Jeho cena začíná na 27 tisících Euro.

Ford Mondeo_3

Pokud vše půjde jak má, nové Mondeo na starém kontinentě uvidíme nejpozději koncem tohoto roku. Ale vůbec poprvé se budeme moci setkat s vozem, které bude vybaveno kompletními LED diodovými světlomety. Pro samotné designéry to znamená mít rozvázané ruce.

„Pro nové Mondeo jsme opravdu chtěli přehánět štíhlost světlometů a LED technologie nám toto umožnila udělat. To by samozřejmě nebylo možné s tradičními halogenovými reflektory, proto jsme tak trvali na vývoji LED světel,“ řekl Chris Hamilton, hlavní designér Fordu.

Vzhledem k tomu, že LED diody jsou malé, nabízejí konstruktérům větší flexibilitu při vytváření návrhů vozu než tradiční žárovky. Již při samotném vyřezávání tak mají daleko lepší podmínky pro inovaci vzhledu vozu.

„Slim světlomety mohou exteriér vozidla udělat odhodlanější a agresivnější. Pomáhají dát mu odpovídající pocit přítomnosti a účelu,“ řekl Paul Wraith, manažer designu.

Navíc LEDkové světlomety mají další výhodu. Jelikož vyzařují méně tepla, umožňují použití plastových čoček i samotných vnitřních komponent. Tím pádem jsou reflektory snadněji tvarovatelné tak, aby odpovídaly představám designérů.

Pokud jde o start Mondea na evropském trhu, Ford uvádí blíže nespecifikovaný termín před koncem roku a to je tedy více než dva roky po debutu Fusiona (Mondeo) v USA. Zveřejněny byly už i první cenovky a například v Německu je možné si od prvního srpna nové Mondeo objednat za cenu 27 150 Eur.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...