Motorsport

André Lotterer u Caterhamu nahrazuje Kamuje Kobajašiho

Britský tým Caterham potvrdil konec Kamuje Kobajašiho v závodní sedačce jehož vystřídá Němec André Lotterer. Šanci dostane zatím v nadcházejícím závodě ve Spa.

Lotterer

To, že u Caterhamu panuje nestabilní nálada, je už nějakou dobu patrné a tak se snaží tým vyvodit patřičné důsledky. Jedním z nich jsou nepřesvědčivé výsledky Kamuje Kobajašiho. Toho tak nahradí účastník japonské Super formule André Lotterer. Zkušenosti mu ale nechybí ani v závodní Formuli 1, kdy v roce 2002 působil jako testovací pilot Jaguaru. Spolu s ním i nadále bude do vozu usedat Marcus Ericsson.
„Jsem rád, že mám možnost si vyzkoušet závodní víkend Formule 1. Chci poděkovat týmu Caterham F1 za tuto skvělou příležitost,“ řekl.

A tak zatímco Caterham je trochu zaostalý na chvostu startovního pole, Lotterer je přesvědčen, že díky tomu, že se jede ve Spa Francorchamps, se může blýsknout dobrým výsledkem.

„Jsem připraven na tuto výzvu. Nemůžu se dočkat až naskočím do auta. Budu potřebovat, abych se co nejrychleji sžil s autem, abych týmu pomohl zapracovat na řadě aktualizací, které nám pomohou k optimalizaci výkonu vozu,“ uvažuje Lotterer.

„Okruh ve Spa je jedním z mých nejoblíbenějších okruhů, zvláště poté, když jsem nedaleko odtud vyrůstal. Díky tomu je pro mě toto místo ještě více legendární,“ uzavřel Němec.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...