Motorsport

Ani Chilton ve Spa nepojede, Marussia prodala jeho sedačku Rossimu

Ve středu Kobajaši, včera Chilton. To jsou dva odpadlíci, kteří si závod budou moci užít pouze v roli diváka. Alexander Rossi je tím, kdo opustil role záložního pilota v Caterhamu a podepsal smlouvu s Marussií.

Jak už bylo zmíněno Kamuj Kobajaši nebude jediným, kdo se o tomto víkendu nepředstaví na závodní trati ve Spa Francorchamps. Podobně jako on totiž dopadl i Max Chilton, jehož vystřídá dvaadvacetiletý Američan Alex Rossi. Celkem šokující zpráva, která překvapila mnoho lidí v paddocku. Důvod je jasný, Chilton neplní smluvní podmínky, respektive jeho sponzoři a tak Marussia sáhla po tomto řešení. Znovu se do sedačky bude moci posadit, jakmile se vyřeší jeho další plnění smlouvy.

„Ikdyž to nebylo naším záměrem nabídnout Alexanderovi možnost závodit v této sezoně, s ohledem na okolnosti jsme rádi, že mu můžeme dát příležitost vyzkoušet si Velkou cenu,“ řekl šéf týmu John Booth.

Ovšem objevily se i jisté spekulace, které naznačují, že by se mohlo jednat o cílený krok Marussie, která by takto lákala nové sponzory k zisku dalších finančních prostředků. Na obzoru jsou prý noví investoři a situace kolem Chiltona by tak mohla být vyřešena již do příštího závodu, kterým je Monza.

„Samozřejmě doufáme, že se vrátíte k normálnímu režimu co nejdříve, ale nyní chceme aby se Alexander o víkendu dobře prezentoval a těšíme se, až jej uvidíme v akci,“ potvrdil Booth.

Alex se tak dostává na samotný vrchol motoristického sportu, nicméně již minulý měsíc v Maďarsku se k týmu připojil jako rezervní pilot. Navíc v pátek absolvoval volný trénink a tak si vyzkoušel i kontakt se současným vozem.

„Je samozřejmé, že jsem nadšený, vždyť jsem právě dostal možnost závodit ve Formuli 1. Mé obrovské díky patří týmu Marussia, který ve mě vkládá důvěru. Je to pro mě velký okamžik. O této chvíli jsem dlouhou dobu snil a připravoval se na ni, cítím se proto velmi dobře a věřím, že mohu předvést dobrý výsledek,“ řekl Rossi ke svému novému angažmá.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...