Novinky

Nový Land Rover Defender už zná svou podobu

Design nadcházející generace Land Rover Defender, to je v posledních letech jedno z nejdůležitějších témat této britské automobilky. Nyní se zdá, že je hotovo.

land rover concepts

Land Rover jen dodal, že konečná podoba ja v tuto chvíli jakýmsi způsobem „zmrazena.“ Přeci jen si chtěji Britové ještě nechat něco pro sebe, takže nějaké detaily se zřejmě ještě budou ladit. Jedno se ale společnost rozhodla popřít a to, že nebude Defender vycházet z koncepce vozů DC100 a DC100 Sport uvedených v roce 2011. Design produkčního modelu si údajně zachová svou jednoduchost, ale bude poněkud odvážnější.

Jedno ale do tohoto schématu nezapadá. Modely DC100 a DC100 Sport byly stvořeny s konkrétním záměrem a to otestovat reakce zákazníků s tím, že by takto vypadal budoucí Defender, nejstarší ale zároveň ikonický modele Land Roveru. Nyní se tak na toto téma rozhořely diskuse po celém světě.

Zatímco nový Defender se tedy bude lišit od konceptu DC100 (na snímku), Land Rover říká, že se nebude jednat o přímou náhradu za současné generaci Defenderu. Nyní se uvnitř automobilky spekuluje i o přesném datu zahájení výroby. Diskutuje se ale i nad novým konceptem, který by měl dát vedení představu o tom, jak jej veřejnost přijme. Podle odborníků v oboru, nový Land Rover Defender by měl generovat roční obrat více než 50000 kusů, aby byl tento projekt pro společnost ziskový.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...